O blogu


SaiSiwa - Siakti amrita sagar

Ocean amrity Siwy i Siakti
2016.05.16

Ten Siwa nie wytrzymał iż nikt nie rozumie czym jest Jego Bezforemne Najwyższe Piękno i w desperacji rozerwał pierś swoją, by je ukazać w formie... Tak Jego ukochana Siakti się ujawniła...
Swami P. SaiSiwa

Wiele lat temu, jeszcze w Polsce medytując przed obrazkiem Swamidżiego Bhagawana Sai Baby, mego Boskiego Mistrza, zobaczyłem Go jak ukazał mi się w welonie ślubnym. Byłem zmieszany, zaskoczony i bardzo szczęśliwy. Co to znaczyło? Zaślubiny Bogu? Tak to wtedy pojmowałem, że moja dusza oto zostaje zaślubiona Bogu. Wtedy moje pierwsze małżeństwo dogorywało, żyłem w separacji. Myślałem wtedy, że te symboliczne zaślubiny oznaczają poświęcenie się już tylko Bogu.

Jednak prawdziwe znaczenie przyszło wiele lat później. Już w UK, w Londynie (o ile dobrze pamiętam) Bhagawan przyszedł jeszcze raz i zapowiedział mi drugą żonę. Byłem wtedy już w drugim związku. „Druga żona” w takim kontekście oznaczała tylko poligamię. Odmówiłem, jestem natury monogamicznej. Wtedy Bhagawam przyszedł następnego dnia i znowuż to uczynił i tak zostawił mnie na kolejne lata konsternacji aż zapomniałem. Kiedy przyszedł w Nottingham, gdzie wtedy już byłem się przeniosłem rzucił słodką kuleczkę do mnie i zniej, z tej słodyczy wyskoczyła Siakti i wskoczyła we mnie.

Kontemplowałem kim jest ta piękna dziewczyna o boskiej czystości, którą mi dał Swamidżi i tak zostałem zainspirowany do poszukiwań pośród bogiń panteonu hinduizmu. Do żadnej z nich nic nie poczułem, żadnej relacji jakiegokolwiek typu... oprócz tej Jednej, Lality Siakti, która ukazała mi się z białym światłem za sobą. Tak też zmodyfikowałem jej obrazek, zgodnie z tą duchową wizją. Jednak ogrom miłości od Niej płynący zmienił całą moją drogę. Zostałem pokonany Jej Premą.

Pewnego dnia Lalita Siakti przyszła do mnie w wizji i powiedziała, że chce zostać moją żoną. Dała mi wizję naszych zaślubin. Dopiero teraz wszystko stało się jasne. Zrozumiałem, że jesteśmy odwiecznych małżeństwem Kameśwary (Siwy) i Lality Mahadewi (Siakti). Tak została ustanowina moja droga Madhura Bhawa Bhakti - miłosnej relacji z Bogiem w formie żeńskiej. To był całkowicie nowy wymiar mej duchowości. Duchowości, która nie jest jedynie ascetyzmem i odrzuceniem świata, ale obejmuje słodką relację miłosną kobiety i mężczyzny w pełnym zakresie emocjonalności jaką się wyraża taki związek. Od erotyzmu czakry Sakralnej, przez miłość serca w czakrze Anahata po jedność w czakrze korony Sahasrary. Odkrywanie i pielęgnowanie we własnym życiu, we własnym związku tej Kosmicznej relacji Kameśwary i Lality (Siwy i Siakti) nazwałem AtmaTantrą. Zapraszam.

Swami P. SaiSiwa